Make your own free website on Tripod.com
CAMPEONATO ARGENTINO DE OPTIMIST 2000
Race 7
Start: Dom 5 Nov 00 14:50:00

Sail No Owner Club Finishing Place Points Comments
2739 CALABRESE LUCAS CNAs 1 1  
2528 PIERSON FEDERICO CVR 2 2  
2755 CARLOME FACUNDO CNVC 3 3  
2796 GULLO MARIANELA CRLP 4 4  
2810 AMADO CATTANEO JUAN CRLP 5 5  
2658 COTTUTA FLORENCIA CNMP 6 6  
2614 TAVELLA MARIA PILAR CNSI 7 7  
2694 CATANI MAXIMLIANO CNZ 8 8  
2535 PETRINI MARTIN CVR 9 9  
2797 PINI NICOLAS YCO 10 10  
2728 TRAVASCIO MERCEDES CNAs 11 11  
2716 GOLDAR DIEGO CNJ 12 12  
2705 CACCIATORE MAXIMLIANO CSF 13 13  
2769 CALVET JONATHAN CNSP 14 14  
2780 BUHLER NICOLAS CVB 15 15  
2590 CARRANZA LEOPOLDO CNP 16 16  
2715 AGRIMBAU TOMAS CSF 17 17  
2693 REMETICH EMILIANO CNVC 18 18  
2657 TORRE AGUSTINA YCA 19 19  
2806 O´CONNOR LUCAS CNSI 20 20  
2720 ECHEVESTE IGNACIO YCA 21 21  
2635 CARMINATTI AGUSTIN CNSI 22 22  
2676 FELIZIANI CARLA CNVC 23 23  
1882 VERDINO SANTIAGO CSF 24 24  
2777 WOLFF CATERINA CNZ 25 25  
2499 SERRAO ALAN YCSF 26 26  
2758 GUIUBELALDE HERNAN CNJ 27 27  
2725 RENNA PABLO CSF 28 28  
2529 PIAMONTE SEBASTIAN CVR 29 29  
2789 MOLINARI LUCIA CRLP 30 30  
2622 BIGATTI ELENA CRCH 31 31  
2584 LOPEZ ZANELLI MICAELA CNSI 32 32  
2589 AMUCHASTEGUI MILAGROS YCA 33 33  
2808 MARINO NICOLAS CVB 34 34  
2765 BUIATTI FEDERICO YCR 35 35  
1426 PEIRA RAMIRO CVR 36 36  
2631 SILVA MARTINA YCA 37 37  
2653 TEDIN JOSE YCA 38 38  
2768 LANGE YAGO CNSI 39 39  
2205 CEDOLA TOBIAS CRLP 40 40  
2741 GABIN AYELEN CNAs 41 41  
273 PORFIRI EZEQUIEL CNVC 42 42  
2619 MAZZINI LUCIA CVB 43 43  
2656 RIGONI NICOLAS CUBA 44 44  
2754 FERNANDEZ LUCA CRLP 45 45  
2675 SAURA MARTIN YCCN 46 46  
2504 LUPINO GUIDO CT 47 47  
2740 CARRANZA CECILIA YCR 48 48  
2798 AMUCHASTEGUI GONZALO YCA 49 49  
2559 ALONSO LUCIANO CNZ 50 50  
2781 RAIES LUCIA YCR 51 51  
2776 MASCARO NICOLAS CNMP 52 52  
2812 FELIZ FEDERICO CVR 53 53  
2742 RODRIGUEZ VILLEGAS A. YCA 54 54  
2175 CUCCHIARI PAULO CNVC 55 55  
2809 PAVAN MAIA CNSP 56 56  
2689 VIGEZZI KARINA CNP 57 57  
2498 ZAPIOLA ANA YCA 58 58  
2766 ALTOLAGUIRRE LEANDRO RRC 59 59  
2494 ACEVEDO ALVARO CVR 60 60  
250 PERALTA JUAN PABLO CRCH 61 61  
2729 CAEIRO NICOLAS RRC 62 62  
2123 ZAPATA SEBASTIAN CNAs 63 63  
2793 MARCHESONI NICOLAS YCCN 64 64  
2608 RIGONI MARIANO CUBA 65 65  
2583 LEOTTA NATALIA RRC 66 66  
2928 RESTAINO DARIO CNAZ 67 67  
2691 LUPINO DAMIAN CT 68 68  
2673 TARRICO ELIZABETH YCR 69 69  
2564 KOHLER GUILLERMO YCO   86 BFD-Black Flag Disqualification
2718 MARTINEZ GUILLERMO CSF   86 DSQ-Disqualified
2423 CORACE GABRIELA CNAZ   86 DSQ-Disqualified
2704 SAPONARA DAMIAN CNAs   86 DSQ-Disqualified
2830 PIPKIN JUAN CNBB   86 DSQ-Disqualified
2570 CAVICCHIA GUILLERMO CNZ   86 DSQ-Disqualified
2562 CIUCCI GUIDO CNAs   86 DSQ-Disqualified
2702 COSSARINI PAULA CNSI   86 DSQ-Disqualified
2730 GAMMUTTO FACUNDO CNVC   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2756 PEREZ JOAQUIN CNVC   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2680 RUEDA RODRIGO CUBA   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
1491 CABELLO FRUGONI MATIAS CNAs   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2445 DE WAEGH DIEGO CNAs   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2703 GOENOLA JOSEFINA YCA   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2832 CERDEIRO IGNACIO CNAs   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2853 GOGENOLA CRISTOBAL YCA   86 DNC-Did Not Come to Starting Area

Jue 30 Nov 00 08:45:56 PM