Make your own free website on Tripod.com
CAMPEONATO ARGENTINO DE OPTIMIST 2000
Race 3
Start: Sáb 4 Nov 00 16:28:00

Sail No Owner Club Finishing Place Points Comments
2755 CARLOME FACUNDO CNVC 1 1  
2660 PERI BRUSA SEBASTIAN CVB 2 2  
2625 VERDINO BRUNO CSF 3 3  
2728 TRAVASCIO MERCEDES CNAs 4 4  
2696 RICCI MARTIN CNZ 5 5  
2714 SANTAOLALLA FELIPE CVB 6 6  
2683 BOLOGNA MANUEL CSF 7 7  
2770 ALSOGARAY MARTIN CNSP 8 8  
2812 FELIZ FEDERICO CVR 9 9  
2759 CAVIGLIA ANDRES CNJ 10 10  
1567 AMADO CATANEO TOMAS CRLP 11 11  
2732 BATISTA PALACIOS G. CNZ 12 12  
2657 TORRE AGUSTINA YCA 13 13  
2718 MARTINEZ GUILLERMO CSF 14 14  
2724 CAPACCIOLLI LUCIANO CVB 15 15  
2558 PELLEGRINO MARIANO CSF 16 16  
2619 MAZZINI LUCIA CVB 17 17  
2525 TRAVASCIO FEDERICO CNAs 18 18  
2811 MONTES AGUSTIN CVB 19 19  
2528 PIERSON FEDERICO CVR 20 20  
2828 TRAVASCIO VICTORIA CNAs 21 21  
2580 TELLATEGUI FRANCISCO CNZ 22 22  
2564 KOHLER GUILLERMO YCO 23 23  
2779 BONELLO LUZ YCA 24 24  
2797 PINI NICOLAS YCO 25 25  
2706 VENETUCCI FRANCISCO CVR 26 26  
2750 NORMAN FEDERICO CVR 27 27  
2517 GAMBARO SANTIAGO CNAs 28 28  
2780 BUHLER NICOLAS CVB 29 29  
2782 RAIES ALEJANDRA YCR 30 30  
2756 PEREZ JOAQUIN CNVC 31 31  
2768 LANGE YAGO CNSI 32 32  
2686 WAGMAISTER TOMAS YCO 33 33  
2795 ALVAREZ GALESIO JOSE YCA 34 34  
2766 ALTOLAGUIRRE LEANDRO RRC 35 35  
2741 GABIN AYELEN CNAs 36 36  
1882 VERDINO SANTIAGO CSF 37 37  
2787 SALERNO LAURA YCA 38 38  
2704 SAPONARA DAMIAN CNAs 39 39  
2656 RIGONI NICOLAS CUBA 40 40  
2676 FELIZIANI CARLA CNVC 41 41  
2809 PAVAN MAIA CNSP 42 42  
2800 GAINZA DELFINA YCA 43 43  
2716 GOLDAR DIEGO CNJ 44 44  
2483 CERUTTI DOLORES YCA 45 45  
2743 CENSI JUAN J. CNVC 46 46  
2529 PIAMONTE SEBASTIAN CVR 47 47  
2763 VAZQUEZ TOMAS CNMP 48 48  
2701 PIRAN SOFIA CNSI 49 49  
2675 SAURA MARTIN YCCN 50 50  
2641 RODHE Ma. MERCEDES CNSI 51 51  
2793 MARCHESONI NICOLAS YCCN 52 52  
2527 ANASTASI RAMIRO CNJ 53 53  
2606 GUTIERREZ FLORENCIA CNSP 54 54  
2729 CAEIRO NICOLAS RRC 55 55  
2693 REMETICH EMILIANO CNVC 56 56  
2667 VAZQUEZ CONSTANZA CNMP 57 57  
2584 LOPEZ ZANELLI MICAELA CNSI 58 58  
2573 SZARFER TOMAS CNAs 59 59  
2499 SERRAO ALAN YCSF 60 60  
2805 ERRAMOUSPE DANIELA CVB 61 61  
2796 GULLO MARIANELA CRLP 62 62  
2382 VUGDELIJA AXEL CNAs 63 63  
2737 SALERNO PAULA YCA 64 64  
2545 VILAS MOLINAS RODRIGO CNMP 65 65  
2777 WOLFF CATERINA CNZ 66 66  
2651 BONAVENTURA FCO. CRSN 67 67  
2596 BALLESTRINI MARIA INES CNSI 68 68  
2740 CARRANZA CECILIA YCR 69 69  
2498 ZAPIOLA ANA YCA 70 70  
1997 JARA GODOY NICOLAS CNAs 71 71  
2589 AMUCHASTEGUI MILAGROS YCA 72 72  
2808 MARINO NICOLAS CVB   86 BFD-Black Flag Disqualification
250 PERALTA JUAN PABLO CRCH   86 BFD-Black Flag Disqualification
2445 DE WAEGH DIEGO CNAs   86 DSQ-Disqualified
2175 CUCCHIARI PAULO CNVC   86 DSQ-Disqualified
2562 CIUCCI GUIDO CNAs   86 DSQ-Disqualified
2614 TAVELLA MARIA PILAR CNSI   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2691 LUPINO DAMIAN CT   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2423 CORACE GABRIELA CNAZ   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2703 GOENOLA JOSEFINA YCA   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2832 CERDEIRO IGNACIO CNAs   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2853 GOGENOLA CRISTOBAL YCA   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2285 LEONE DODERO TOMAS CNAs   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2774 LEDESMA MANUEL CRLP   86 DNC-Did Not Come to Starting Area

Jue 30 Nov 00 08:45:49 PM