Make your own free website on Tripod.com
CAMPEONATO ARGENTINO DE OPTIMIST 2000
Race 14
Start: Dom 12 Nov 00 14:16:00

Sail No Owner Club Finishing Place Points Comments
2750 NORMAN FEDERICO CVR 1 1  
2748 BRIONES JUAN M. CNSP 2 2  
2665 MANRIQUE MARTIN CNSI 3 3  
2743 CENSI JUAN J. CNVC 4 4  
2557 GIACOMETTI CESAR CVR 5 5  
2737 SALERNO PAULA YCA 6 6  
2641 RODHE Ma. MERCEDES CNSI 7 7  
2696 RICCI MARTIN CNZ 8 8  
2787 SALERNO LAURA YCA 9 9  
2770 ALSOGARAY MARTIN CNSP 10 10  
2723 SCHWINDT NICOLAS CNJ 11 11  
1916 FONTANELLE AGUSTIN CNSE 12 12  
2700 FERRARIO Ma. LAURA CNSI 13 13  
2701 PIRAN SOFIA CNSI 14 14  
2627 SEGERS MARIO CNAs 15 15  
2759 CAVIGLIA ANDRES CNJ 16 16  
2667 VAZQUEZ CONSTANZA CNMP 17 17  
2782 RAIES ALEJANDRA YCR 18 18  
2686 WAGMAISTER TOMAS YCO 19 19  
2558 PELLEGRINO MARIANO CSF 20 20  
2684 SCHIARITE LEONARDO CNZ 21 21  
2828 TRAVASCIO VICTORIA CNAs 22 22  
2525 TRAVASCIO FEDERICO CNAs 23 23  
2811 MONTES AGUSTIN CVB 24 24  
2485 SORIA MARTIN YCCN 25 25  
2771 BUSTOS MARCOS CNZ 26 26  
2663 SINISTRI TOMAS CNSI 27 27  
2724 CAPACCIOLLI LUCIANO CVB 28 28  
2710 GARCIA HERNANDEZ PILAR YCA 29 29  
2649 OGGERO LUCIANO CRSN 30 30  
2795 ALVAREZ GALESIO JOSE YCA 31 31  
2804 BAROUVILLE SANTIAGO CRLP 32 32  
2706 VENETUCCI FRANCISCO CVR 33 33  
2520 FUNES CHRISTIAN CNVC 34 34  
2779 BONELLO LUZ YCA 35 35  
2800 GAINZA DELFINA YCA 36 36  
2604 PIRAN CLARA CNSI 37 37  
2732 BATISTA PALACIOS G. CNZ 38 38  
2650 INES FERNANDO CRSN 39 39  
2712 ISA PAVIA FERNANDO CVR 40 40  
2651 BONAVENTURA FCO. CRSN 41 41  
2381 STOFELLA ERICA RRC 42 42  
2606 GUTIERREZ FLORENCIA CNSP 43 43  
2823 GAMERO FRANCISCO CNSI 44 44  
2760 NOCE HORACIO CVR 45 45  
2527 ANASTASI RAMIRO CNJ 46 46  
2685 MUŅOZ DANIELA RRC 47 47  
2487 SALERNO MARIELA YCA 48 48  
2626 MIOT ALAN CNMP 49 49  
2735 ECHEVERRIA SANTIAGO CVR 50 50  
2733 PAGADIZABAL JOSE CNZ 51 51  
2660 PERI BRUSA SEBASTIAN CVB 52 52  
2762 VIRASORO TOMAS CNAs 53 53  
2714 SANTAOLALLA FELIPE CVB 54 54  
2763 VAZQUEZ TOMAS CNMP 55 55  
2596 BALLESTRINI MARIA INES CNSI 56 56  
2698 COLTRO MAXIMILIANO CNZ 57 57  
2580 TELLATEGUI FRANCISCO CNZ 58 58  
2517 GAMBARO SANTIAGO CNAs 59 59  
2785 CAVICCHIA FRANCO CNZ 60 60  
2625 VERDINO BRUNO CSF 61 61  
2382 VUGDELIJA AXEL CNAs 62 62  
1997 JARA GODOY NICOLAS CNAs 63 63  
2783 CIUTI MAXIMIMLIANO RRC 64 64  
2483 CERUTTI DOLORES YCA 65 65  
1567 AMADO CATANEO TOMAS CRLP 66 66  
2574 CALLEGARI GUIDO YCSF 67 67  
2573 SZARFER TOMAS CNAs 68 68  
2815 CERUTTI ENRIQUE YCA 69 69  
2545 VILAS MOLINAS RODRIGO CNMP 70 70  
1980 BROVELLI VALERIA CVB 71 71  
2550 BLANCO JOAQUIN CRCH   86 BFD-Black Flag Disqualification
2746 SOFIA SANTIAGO CNSP   86 BFD-Black Flag Disqualification
2523 MASSERONI JUAN PEDRO CVB   86 DSQ-Disqualified
2722 MAZZA LUCAS CUBA   86 DSQ-Disqualified
2683 BOLOGNA MANUEL CSF   86 DSQ-Disqualified
2773 SMOLAR SEBASTIAN CVB   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2805 ERRAMOUSPE DANIELA CVB   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2578 RENO FRANCISCO CNAs   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2774 LEDESMA MANUEL CRLP   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2591 CARRANZA ULISES CNP   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2801 BIASOTTI SANTIAGO CRLP   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2285 LEONE DODERO TOMAS CNAs   86 DNC-Did Not Come to Starting Area
2338 MUTHER ALEJANDRO CVB   86 DNC-Did Not Come to Starting Area

Jue 30 Nov 00 08:46:07 PM